ÖZEL BÜYÜK BALKAN TURU ( HERŞEY DAHİL )
 
İki Kişilik Odada Kişi Başı


-


Tek Kişilik Oda


-


Odada 3. Kişi


-


Çocuk (3-12)


-


Bebek (0-2)


-


* Çocuk indirimleri anne-baba veya iki büyükle aynı odayı paylaştığında geçerlidir.
 
TUR PROGRAMI

BÜYÜK BALKAN TURU

8 ÜLKE / 15 ŞEHİR (5 BAŞKENT)

9 GÜN- 9 GECE / ( HER ŞEY DAHİL )

( 7 Gece OtelKonaklamalı )

 

04 – 13 TEMMUZ 2020

 

K.MAKEDONYA - ARNAVUTLUK – KOSOVA - KARADAĞ - HIRVATİSTAN 

 BOSNA HERSEK - SIRBİSTAN - BULGARİSTAN


1. GÜN  HAREKET        ESKİŞEHİR – İSTANBUL -EDİRNE            550 Km :  
20:00 Eskişehir den katılacak olan misafirlerimiz acentamızda  buluşma ve Eskişehir’den ayrılış, Güzergah üzerindeki katılımcılarımızı da alarak, Araç İçi ikramlar ve molalar ile İstanbul üzerinden Kapıkule sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz.

2. GÜN   KAPIKULE – PLOVDİV(Filibe) – SOFYA (Bulgaristan) / ÜSKÜP – (Makedonya) :

Türk ve Bulgar sınır kapılarındaki gümrük ve polis kontrolleri sonrası Bulgaristan’ a geçiyoruz. (Plovdiv) FİLİBE’ ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz.Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuzun ardından, araç içi güzel lezzetli doyurucu kahvaltımızı alarak…..  Plovdiv' de şehir turumuza başlıyoruz. 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik Eski Plovdiv, şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’ nun evi, Plovdiv’ e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi ve Hindliyan Müzesi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken Cuma Camii, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Serbest Zamanda Bulgaristan’ ın gül ve gümüşlü yöresel ürünlerini bol miktarda bulabileceksiniz…… Ardından Filibe’ den ayrılarak 2,5 saat yolculuk sonrası SOFYA’ ya ulaşıyoruz. Öğle yemeği Türk Restaurantında alarak; Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi,Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya- Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banyabaşı camini ziyaret ediyoruz. Witosha bulvarında serbest zamanda keyfinize göre gezintiler zevkli anlar… Sofya’ dan ayrılış. 3 saatlik yolculuk sonrası Makedonya başkenti ÜSKÜP’ e ulaşıyoruz. Otel’ e yerleşim, akşam yemeği sonrası iyi geceler… Yatağınızı seveceksiniz.

Sabah Kahvaltısı: Araç içi doyurucu ve leziz (Tur fiyatına dahil)

Öğle Yemeği       : SOFYA  / Türk Restaurant menüsü (Tur fiyatına dahil)    
Akşam Yemeği   : Otelde/ Set menü veya açık büfe (Tur fiyatına dahil)

Otel   / Giriş        : 4* vb. – ÜSKÜP……………….. 19:30
Mesafe                : Kapıkule – Sofya -Üsküp  = 550 Km

3. GÜN             ÜSKÜP – KOSOVA ( Priştine / Priznen)  - ARNAVUTLUK (İşkodra)  :
Erken günaydın ve kahvaltı sonrası… Ardından ÜSKÜP’ den ayrılarak, zevkli yolculuk ile gümrüklerden geçerek KOSOVA CUMHURİYETİ’ ndeyiz… Tüm misafirlerimizin katılımı ile yapılacak olan başkent PRİŞTİNE turu (Extra 25 €/ Kişi)’ nu yapıyoruz.  Panoramik şehir turu sırasında, 15. yy’ da inşa edilmiş Fatih Sultan Mehmet Han Camii ve Hamamı, Kosova Meydan muharebesinde hileyle şehit edilmiş Sultan Murad Hüdavandigar’ ın Camii’ ni ve Türbesini ziyaret ederek ayrılıyoruz. Bir saatlik otoban yolculuğu sonrası PRİZNEN’ e ulaşıyoruz. Ve PRİZNEN turu (Extra 25€ / Kişi)’ nu yapıyoruz.  Osmanlıların tarihte 37 camii yaptırdıkları, gözde yerleşim yeri olan şehirde TAŞKÖPRÜ, HALVETİ Tekkesi, Aziz Nikolas KilisesiSİNAN PAŞA CAMİİ – Roma döneminden PRİZNEN KALESİ, Savaşın kötü anılarının ve yıkımın halen görüleceği SIRP MAHALLESİ– Çarşı’ da gezinti… Öğle yemeği meşhur Priznen Köftesi ve ızgaraları (BESİMİ)’ yi tadıyoruz. Serbest zaman içerisinde canlı mı canlı çarşısında alışverişler yaparak ve fotolar ile anılaştırarak akşam saatlerinde ayrılıyoruz. Ve Üsküp’ e geri dönüyoruz. Sonrası otele yerleşim… Akşam yemeği…  Ve serbest zaman… Üsküp' de ışıl ışıl gece turu güzeldir.

Sabah Kahvaltısı: Otelde  / Açık büfe (Tur fiyatına dahil)

Öğle Yemeği       : Priznen / BESİMİ’ de  ızgara menü ( Tur fiyatına dahil)
Akşam Yemeği   : Otelde  / Set menü veya açık büfe (Tur fiyatına dahil)
Otel  / Giriş         :
4* ÜSKÜP – 20:00
Mesafe                : ÜSKÜP  - PRİŞTİNE – PRİZNEN – ÜSKÜP = 360 Km

4. GÜN               ÜSKÜP –TETOVA (Kalkandelen) – OHRİD: 
Sabah erken günaydın, Açık büfe kahvaltı sonrası, Şehir turumuza başlıyoruz;Yahya Kemal Beyatlı' nın doğduğu şehirde panoramik turda başkent ÜSKÜP’ ü tanıyoruz. Eski Tren Garı, hayırsever Rahibe Teresa' nın Anıtı ve Evi, Taş Köprü, Kale, Parlamento Binası, Başkanlık Sarayı, Vardar Nehri, Skopje Müze Binası, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı' nın Balkanlar' daki en güzel mimari mirasları arasında yeralan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey CamileriDavud Paşa Hamamı, KapanSulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Serbest zamanda her türlü yöresel ürünleri alma ve tatma olanağı… Ve Üsküp’ ten zevkli ve neşeli bir yolculuk ile OHRİD’ e doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir süre sonra eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonu turu(EXTRA = 10 Euro / Kişi)’ nu yapıyoruz.  Mükemmel kanyonda harikulade güzellikleri görerek anılaştırarak ayrılıyoruz. Yolculuğumuz OHRİD’ e doğru devam ederken tüm misafirlerimizin katılımı ile TETOVA (Kalkandelen) turu (EXTRA = 15 Euro / Kişi)’ nu yapıyoruz…Panoramik şehir turu sonrası gözlerinize inanamayacağınız hayretler içerisinde kalacağınız motifler, desenler, renkler, en işlemeli süslerle her yeri farklı olan Alaca Camii’ ne geliyoruz geziyoruz anılaştırıyoruz… İpek yolu üzerinde kurulmuş olan Osmanlı imparatorluğu devrinde Kanuni Sultan Süleyman’ ın vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ ni ziyaret ediyoruz. Burası sizleri çok düşündürtecek… Sonrası Tetova’ nın ve Balkanların mükemmel böreklerini tatma zamanı… Turumuzu tamamlayıp Kalkandelen’ den Balkanların incisi O H R İ D e varış… Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid' li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik TiyatroAziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz çok zevk vereceğine inandığımız Ohrid Gölü Tekne Turu (EXTRA = 10 Euro / Kişi)’ na katılabilirler… Serbest zamanda tarihi kağıt üretim atölyesini görme olanağı takılar, gümüşler ve yöresel hediyeliklerin yanında özellikle de ucuz ve kaliteli İNCİleri alma olanağı… Turumuzun ardından otele varış. Yerleşim ve akşam yemeği… Sonrası Ohrid çarşılarında gece gezintileri…

Sabah Kahvaltı : Otel /  Açık büfe (Tur fiyatına dahil)
Öğle Yemeği     : Tetova  / Arnavut böreği, Trileçe tatlısı ve limonata (Tur fiyatına dahil)
Akşam Yemeği  : Otelde / Set menü veya açık büfe (Tur fiyatına dahil)
Otel   / Giriş      : Hotel  4* Ohrid ………………..19:30
Mesafe               :Üsküp-Matka (19km),Tetova (61 km), Ohrid (19 km)= 231 Km

5. GÜN    MAKEDONYA  /OHRİD – ARNAVUTLUK  / TİRAN – İŞKODRA                                       :
Erken günaydın ve açık büfe kahvaltı sonrası Ohrid’ den Arnavutluk’ un başkenti TİRAN’ a doğru  yolculuk başlayacak.  Tüm misafirlerimizin katılımı ile  düzenlenecek olan, kiril alfabesinin doğduğu, Aziz Naum’ un öğrencileri Aziz Klement ve Metodius’ un 900’ lü yıllarda kurduğu gizemli manastırı, Kilisedeki Bektaşiliği yayan SARI SALTUK sandukasını… Ve Ohrid gölünün doğduğu yer olan Prespa gölünün oluşturduğu ST. NAUM ve GALİCİCA doğal parkı EXTRA turunu(20Euro/Kişi) yapıyoruz. Bu tur sizi yüzlerce tavuskuşları / manastırı / Gölleri / Pırıl pırıl suları / tekneleri / Müze gibi suları ile sizleri büyüleyecek… Ohrid’ den ayrılarak Makedon ve Arnavut gümrüklerinden geçtikten belirli bir süre sonra ELBASAN şehrinde panoramik olarak şehri ve kalesini gördükten sonra yolumuza devam ediyoruz.  Öğle yemeği zamanı… 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca' nın diktatörlük rejimini yaşamış,Balkanlar' ın dağlık ülkesi Arnavutluk' un başkenti T İ R A N' a varış. 1614' te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920' de beri Arnavutluk' un başkentini tanıtan panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey CamiiTarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı KöşküRahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Arnavutluk` taki son durağımız olan ISKODRA`ya geçiyoruz. Panoramik olarak Iskodra` daki tarihi kale, şehir surlarını ve şehri tanıyıp gördükten sonra otelimize transferimizi sağlıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği İşkodra’ daki otelimize yerleşim dinlenme….Akşam yemeği ve sonrası….Serbest zaman…..

Sabah Kahvaltısı: Otel  / Açık büfe (Tur fiyatına dahil)

Öğle Yemeği       : Tiran otoyolu tesis / Restaurant menü (Tur fiyatına dahil)

Akşam Yemeği   :  Otel  / Set menü veya açık büfe(Tur fiyatına dahil)
Otel  / Giriş         :  4* Otel / İskodra – 20:00
Para Birimleri     : Arnavutluk  ( Ortalama Kur 1 Euro : 135 LEK ) , Karadağ -Euro
Mesafe                : Ohrid-St. Naum (29km), Tiran (140 km) , İşkodra (94 km)  =263 Km

6. GÜN  KARADAĞ (BUDVA – KOTOR) -  HIRVATİSTAN ( DUBROVNİK ) – TREBİNJE(B/H):
Günaydın, kahvaltı sonrası…  İşkodra’ dan ayrılarak, Murigan üzerinden Avrupa`nin resmi olarak tanınan en geç devleti Karadağ’ a geçiyoruz. BAR liman şehrini yükseklerden panoramik olarak görüp,  Adriyatik sahillerinde süper güzelliklerine sahip manzaralı yollardan geçerek jet sosyetenin adası ST. STEFAN’ a geliyoruz. B U D V A’ ya varış. Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Budva turumuza başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir küçük kapısı ile bilinenRicardova Glava Plajı, Saint Sabas ve Saint John kiliseleri, Marina ve Kaleyi gezdikten, tanıdıktan sonra… Kotor Körfezi' nin içinde yer alan K O T O R' a varış. Kotor' da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizde Adriyatik’ in en güzel körfezleri olan KOTORSKA ve RİSAN’ ı görerek, STRP - LİPCİMORİN’ i panoramik izleyerek ayrılıyoruz. Eski Yugoslavya' yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili' ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan - Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan' a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik' in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih - doğa sentezini barındıran gündüzü ve gecesini yaşayacağımız D U B R O V N İ K' e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Kale Surları ile Burçları, Aziz Vlah Kilisesi, Rector Sarayı, Aziz Sahour ve Blasius kiliseleri, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic' in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde gezebileceğiniz bu güzel yarımada da serbest zaman… Alışveriş sonrası… Gecenin ilerleyen saatlerinde Dubrovnik’ ten ayrılarak BOSNA HERSEK CUMHURİYETİ’ nin TRİBİNJE şehrindeki Otelimize transfer, yerleşim… İyi geceler 

Sabah Kahvaltı : Otel   / Açık büfe (Tur fiyatına dahil)
Öğle Yemeği     : Kotor / Deniz Mahsulleri ,Pizzalar,  Mezeler, Izgaralar, Yerel İçecekler  (Extra)                          
Akşam Yemeği: DUBROVNİK (Extra)

Otel / Giriş        : 4* Trebinje  24:00  -Gümrük   geçişlerine bağlı
Para Birimleri   : Karadağ – Euro / Hırvatistan – Kuna ( Ortalama Kur 1 Euro : 7 Kuna ) , Bosna Hersek Convertible Marka (Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 KM )
Mesafe              : İşkodra - Budva (86km), Kotor (23 km), Dubrovnik (90 km), Trebinje (31 km) =230 Km

7. GÜN    BOSNA / HERSEKCUMH.  TREBİNJE  – POÇİTEL - MOSTAR – SARAYBOSNA: 
Günaydın ve açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Mostar' a hareket. Yol üzerinde 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız, 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü P O Ç İ T EL’ e uğruyoruz. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ve dinlenmemizin ardından MOSTAR’ a ulaşıyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna - Hersek' i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek' in en büyükşehri Mostar' ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557' de Mimar Sinan' ın öğrencilerinden, Mimar Hayreddin' in inşa ettiği, ancak 1992' de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004' te, Türkiye' nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi' ndeki Mostar KöprüsüKuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar' ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Saray Bosna’ ya hareket. Yol üstü Jablanica Gölü ve Konjic şehir taş köprüsünü görerek… Asırlar boyunca Balkanlar' ın kültür başkentliğini yapmış, 1914' te Avusturya - Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand' ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı' nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnakların kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini koruyan S A R A Y B O S N A' ya geliyoruz;  Igman dağları eteklerindeki doğal su kaynakları, küçük şelaleler, çağlayanlar ile oluşan Bosna nehrinin varoluş noktası VRELOBOSNA Milli parkına gidiyoruz. Faytonlar ile gezinti sonrası harikulade doğal güzellikler içerisinde gezintiler yapıyoruz… Keyifli dakikalar… (VrelobosnaExtra Turu 20€ / Fayton gezisi ve giriş ücretleri dahil )…   Saraybosna da akşam turu yaparak ışıl ışıl kenti gezerek otelimize yerleşim… Akşam yemeği ve sonrası serbest zaman.

Sabah Kahvaltı: Otelde  / Açık büfe (Tur fiyatına dahil).
Öğle Yemeği    : Mostar / Mostar köprüsü restaurant menüsü (Tur fiyatına dahil)

Akşam Yemeği Otelde / Set menü veya açık büfe (Tur fiyatına dahil)
Otel / Giriş       : 4* Hotel  vb. – Saraybosna …… 20:00
Mesafe              : Trebinje - Poçitel (108 km), Mostar (12 km) Saraybosna (126 km) = 269 Km

8. GÜN        SARAYBOSNA – SIRBİSTAN( BELGRAD )                                                          284 Km:

Günaydın ve sabah kahvaltımızın ardından, tüm misafirlerimizin katılımı ile düzenlenecek olan, savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı Savaş (Barış)  Tüneli ve  Müzesi  turuna (Extra 15€/giriş biletleri dahil) gidiyoruz. Hüzünlü, üzüntülü duygularımızla savaş tüneli… Ardından şehir merkezinde Sebil, savaş gülleri, milli kütüphane, sonsuzluk ateşi, latin köprüsü, halk pazarı, morica han, gazi hüsrev paşa camii, avaz  twist tower, ferhadiye caddesi ve katedral panoramik veya yürüyerek göreceğimiz yerler arasında Saraybosna’ da serbest zamanda Baş Çarşı ve Bedesten’ de gezerek yöresel alışverişi yapacaksınız. Öğle yemeği sonrası… Saraybosna’ dan ayrılarak Sırbistan (Belgrad)’ a doğru yola çıkıyoruz. Manzaralı, yamaçlı, eğlenceli uzun bir yolculuk yapıyoruz. Molalar ve gümrük geçişleri ile birlikte BELGRAD’ a ulaşıyoruz. Işıl ışıl Belgrad’ a girerken gözleriniz şaşıracak… Konaklama ve akşam yemeği Belgrad’ daki otelimizde.

Sabah Kahvaltı: Otel / Açık büfe (Tur fiyatına dahil)
Öğle Yemeği    : Saraybosna / Tandır Boşnak böreği / Ayran / Meyve veya Tatlı (Tur fiyatına dahil)

Akşam Yemeği : Otel / Set menü veya açık büfe (Tur fiyatına dahil)
Otel / Giriş       : 4* Hotel - Belgrad    -   21:00
Para Birimleri  :Sırbistan – Dinar( Ortalama Kur 1 Euro : 115 Dinar )
Mesafe             : Saraybosna – Belgrad (284 km)

9. GÜN          BELGRAD – BULGARİSTAN (SOFYA) - EDİRNE                                            700 Km:
Günaydın ve kahvaltı sonrası Sava ve Tuna Nehirlerinde tekne turu ( ekstra= 12 Euro / kişi )nu yaparken canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü, Avrupa’ nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad’ ı gözlemliyoruz. Panoramik şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü ESKİ SARAY, BİN YIL ANITITerazi / CUMHURİYET / Halk Meydanları, Parlamento Belediye Binaları, TİTO’ nun anıt mezarı, Aziz Sava Katedrali, Karadordev Parkı, Nato bombası ile yıkılan meclis binası, Sava Nehri' nin Tuna' ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed' in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman' a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müzeİstanbul ve Zindan kapıları, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanda Belgrad’ ın(Beyoğlu) Kneza Mihalia caddesini geziyoruz. Öğle sonrası tarihi kentten ayrılarak Sofya’ ya yola çıkış. Sırp ve Bulgar gümrüklerinden geçerek Bulgaristan’ a giriyoruz. Sofya üzerinden PLOVDIV’ e ulaşıyoruz….

Sabah Kahvaltı: Otel / Açık büfe (Tur fiyatına dahil)
Öğle Yemeği    :  Belgrad –Sofya otobanı / Türk Restaurantı menüsü (Tur fiyatına dahil)

Akşam Yemeği: Plovdiv (Filibe)’ de mola’ da (Extra)
Mesafe             : Belgrad - Sofya (393 km)

10. GÜN EDİRNE – ESKİŞEHİR                                                                   520 Km : 

Bulgar ve Türk gümrüklerinden geçerek İstanbul, Eskişehir’ e doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Farklı illerden katılan misafirlerimizden ayrılarak sabahın ilk saatlerinde Eskişehir’ e ulaşıyoruz.

Önemli hatırlatma:  

** Tur boyunca her gün ikişer sıra arkaya doğru yer değiştirilerek yolculuk yapılacaktır. Amaç tüm katılımcılarımızın eşit şekilde hizmet almasını sağlamaktır.

** Tur programında rehber hava ve yol şartlarına bağlı olarak, program içeriğinde değişiklik yapılmadan, program akışında değişiklik yapabilir.

 

2020 FİYAT LİSTESİ  (ÖZEL GRUP)

 

NAKİT

K. KARTI

3 TAKSİT

6

TAKSİT

2 kişilik odada kişi başı

640 Euro

659 Euro

672 Euro

2 kişilik odada tek kişi

810 Euro

834 Euro

851 Euro

03 – 12 ( Çocuk )

575 Euro

592 Euro

604 EuroFİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

a1. Lüks Turizm (B2) belgeli ve 220 V prizli araçlar ile yolculuk
a2. Profesyonel kokartlı rehberlik hizmetleri

a3. Üsküp, Ohrid, Budva, Kotor, Dubrovnik, Saraybosna, Belgrad da yerel rehberlik hizmetleri

a4. Şehir vergileri / Otoban geçiş ücretleri
a5. 4* otellerde 7 gece konaklama

a6. Otellerde Sabah kahvaltısı(7)

a7. Otellerde Akşam yemeği (6)
a8. Programdaki tüm panoramik şehir turları

a9. Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 yasa Gereği)

a10. Doğa turizm asistanlık hizmetleri

a11. 1.gün sabah kahvaltısı Araç içi

a12. Tesislerde Öğle yemeği (7)
a13. Yolculuk anında araçta Sıcak / Soğuk limitli içecek ikramları

a14. Çift şoför kullanım avantajları

a15. Programda belirtilen tüm misafirlerimizin katılımıyla yapılacak EXTRA TURLAR ve GECE TURLARI.

Programda tüm misafirlerimizİN katılımı ile yapılacak EXTRA turlar

a1. Priznen (25Euro)

a2. Priştine (25Euro)

a3. Belgrad tekne turu (12 Euro )

a4. Ohrid tekne turu (10 Euro )

a5. Matka Kanyonu turu (10 Euro)

a6. SARAYBOSNA Savaş Tüneli ve Müzesi extra turu (Müze girişi dâhil 15 Euro kişi başı)

a7. Vrelo Bosna Tabiat Parkı Turu ( giriş ve Fayton gezi ücreti 20 Euro dahil )

a8. St Naum Galicica Milli parkı Turu ( 20 Euro kişi /giriş ücretleri dahil )

a9. Dubrovnik gece turu ( 30 Euro kişi / giriş, rehberlik, otopark dahil)

a10. Tetova / Kalkandelen Turu ( 15 Euro)

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- ÇOK GİRİŞLİ VİZE ÜCRETİ  (Yeşil pasaporta vize yok )140 €

- Yurt dışı çıkış vergisi, 50 TL Yurt dışı çıkışında gümrükte ödenir.

- Yurt dışı seyahat sigortası 65 yaşa kadar 10 € / 65 yaş üstü 25 €

- Müze, ören yeri, konak v.b.  girişleri 
Otelde extra harcamalar (Ütü, Çamaşır, Minibar,Telefon, pay tv - v.b.) 

- Her türlü kişisel harcamalar 
Kotor öğle yemeği / Dubrovnik akşam yemekleri ve Tüm yemeklerdeki içecekler

- Rehber, gümrük, restoran, otel ve servis vb. BAHŞİŞLERİ olarak, BULGARİSTAN girişinde rehber tarafından toplam kişi başı 15 Euro araçta nakit olarak toplanır. Katılım zorunludur.


TURDA KULLANILACAK OLAN ARAÇ TİPLERİ:

Turlarda Kullanılacak olan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Katılımcı sayısına göre araç tipleri tespit edilir.

OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)

 

Neoplan Cityliner / Tourliner 46 Kişilik oturma kapasitesi, abs, asr, Klima, 2 adet tv  monitörü, su ısıtıcılı mutfak ünitesi,  2 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)

 

MercedesTravego/Tourismo 46 Kişilik oturma kapasitesi, abs, asr, Klima, 2 adet tv monitörü, 2 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)

 

Man Fortuna 46 Kişilik oturma kapasitesi, abs, asr, Klima, 2 adet  tv monitörü, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları,rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir, özel küçük bagaj rafları ve 220 wolt)

 

TUR HAKKINDA BiLGiLENDiRME ;

·          Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi (Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport vizeden muaftırlar.)

·        Sınır geçiş işlemleri araç personellerimiz ve rehberlerimiz yardımı ile yapılmaktadır. Kurallara uyulması gerekmektedir.

·        Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza ceket mont vb. bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

·        Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehberiniz döviz bozdurma işlemleri konusunda yardımcı olacaktır.

·        Yurt dışından Türkiye’ ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

( Yurt dışından Türkiye’ ye giriş yaparken free - shop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’ den fazla alkol içeren alkollü içkiler,şarap ve şampanya hariç) Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml, Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg Kahve: 1 kg, Çay:1 kg )

 


İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
3 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
6 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
3 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
6 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
3 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
6 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
İki kişilik odada kişi başı Tek kişilik oda Odada 3. Kişi Çocuk
Taksit Sayısı Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar Taksit Tutarı İndirim Tutarı Toplam Tutar
Tek Çekim 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
3 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
6 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL 0,00 TL
Yapılan Yorumlar
 
 

Bu sitede Metay Turizm yazılımları kullanılmaktadır.